Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Іванчук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Іванчук В.  
Деякі підходи до аналізу сигналів при магнітодинамічному методі дефектоскопії рейкової пари / В. Іванчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 604. - С. 32-37. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що одним із найважливіших питань у разі використання магнітного методу швидкісного контролю рейок є виділення інформації про дефекти з дефектоскопічного сигналу, знятого за допомогою вагона-дефектоскопа. Відомо, що найнебезпечніші та поширені дефекти рейок спричиняють типову форму сигналу на вагонних реєстраторах. Сьогодні думка операторів про стан тієї чи іншої ділянки залізничного шляху залежить від їх особистого досвіду. Розроблено спробу теоретично оцінити реальні фрагменти записів вагона-дефектоскопа Львівської залізниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082.510.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванчук В. М. 
Застосування вейвлет-функцій до задачі діагностування залізничних рейок / В. М. Іванчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 618. - С. 164-167. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що найважливіше питання у разі використання магнітного методу швидкісного контролю рейок - це виділення інформації про дефекти з дефектоскопічного сигналу, знятого під час руху вагона-дефектоскопа. Відомо, що найнебезпечніші та найпоширеніші дефекти рейок спричиняють типову форму сигналу на вагонних реєстраторах. Запропоновано підхід для аналітичного виявлення дефектів у рейці на базі обробки сигналів заїздів вагона-дефектоскопа, використовуючи принцип вейвлет-перетворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нічога В. О. 
Передискретизовані зразки експериментальних сигналів як базис для аналізу сигналів дефектоскопії залізничних рейок / В. О. Нічога, В. М. Іванчук, І. В. Сторож // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 680. - С. 26-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено спосіб аналізу сигналів магнітодинамічної дефектоскопії залізничних рейок на базі кореляції сигналу з еталонними сигналами.


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082.510.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванчук В. В. 
Автоматизована система управління брагоректифікаційною установкою непрямої дії / В. В. Іванчук, В. М. Кутя // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 49. - С. 14-18. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено структурну схему брагоректифікаційної установки непрямої дії (БРУНД) як багатозв'язного об'єкта автоматизації. Встановлено взаємозв'язок між основними параметрами об'єкта. Сформульовано основні функціональні характеристики та вимоги до автоматизованої системи управління БРУНД. Запропоновано принципову схему автоматичного контролю та регулювання флегмового числа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.1-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нічога В. О. 
Попередня обробка сигналів у процесі діагностики стану рейок / В. О. Нічога, Ю. М. Романишин, В. М. Іванчук // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 30. - С. 119-124. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто задачу автоматизації діагностики стану рейок на базі аналізу експериментальних даних, одержаних з використанням магнітодинамічного методу за допомогою моніторингової апаратури вагона-дефектоскопа. Діагностика є кількакроковим процесом, на початку якого проводиться попередня обробка сигналів дефектоскопії та виділяються фрагменти сигналів, що можуть відповідати дефектам, для їх подальшого дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082.510.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павлов В. Б. 
Особливості роботи автономних зарядних станцій електромобілів з використанням вітроелектричних установок та буферних акумуляторів енергії / В. Б. Павлов, С. О. Кудря, В. І. Будько, В. М. Кириленко, В. В. Іванчук // Техн. електродинаміка. - 2019. - № 4. - С. 70-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано математичний опис системи автономної зарядної станції електромобілів з використанням вітроелектричних установок. Обгрунтовано необхідну енергоємність буферного акумулятора енергії для реалізації автономних зарядних станцій електромобілів з використанням вітроелектричних установок як генераторів електричної енергії. Розглянуто особливості забезпечення електричною енергією зарядної станції на основі реальних даних швидкості вітру. Встановлено коефіцієнт запасу енергії буферного акумулятора, необхідний для гарантованого заряду електромобілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057 + З62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гаєвський О. Ю. 
Система вимірювання параметрів фотоелектричних модулів в реальних умовах експлуатації / О. Ю. Гаєвський, В. М. Іванчук, І. О. Корнієнко // Відновлюв. енергетика. - 2019. - № 2. - С. 32-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено реалізацію вимірювально-обчислювальної системи для визначення в реальних умовах електричних характеристик фотоелектричних модулів методом змінного активного навантаження. Теоретичний метод обробки експериментальних даних, розвинутий в роботі, дозволяє на основі отриманих експериментальних вольтамперних характеристик фотомодулів визначати параметри електричної схеми заміщення фотомодулів: фотострум, зворотний струм насичення p-n-переходу, коефіцієнт неідеальності p-n-переходу, послідовний та паралельний опори електричних втрат. Використання даної системи актуально для тестування та діагностики поточного стану фотомодулів в польових умовах, визначення фактичних електричних параметрів фотомодулів. Слід визначити, що ці параметри не надаються в повному обсязі виробниками, але вони суттєві для задач діагностики фотомодулів в складі фотоелектричних станцій. Знання параметрів фотомодулів необхідно також для коректного вирішення задач оптимізації при проектуванні фотоелектричних станцій, прогнозування роботи фотомодулів в різних зовнішніх умовах. Вимірювальна схема вольтамперних характеристик фотомодулів реалізована на базі мікроконтролерної плати Arduino Mega 2560, яка здійснює комутацію резисторів навантаження електронними реле, збір та передачу експериментальних даних на ПК через послідовний порт. Елементи схеми заміщення фотоелектричних модулів розраховуються за допомогою оригінального методу рішення системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами. Виконано ряд вимірювань в різних умовах сонячної радіації і температури, визначено залежності основних параметрів від зовнішніх факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83 + З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Будько В. І. 
Використання вітроелектричних установок для виробництва водню в складі автономних заправних станцій електромобілів на паливних елементах / В. І. Будько, С. О. Кудря, М. О. Будько, В. Ю. Іванчук // Відновлюв. енергетика. - 2019. - № 2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано існуючі варіанти застосування відновлюваних джерел енергії до технологій виробництва водню та встановлено, що для умов України електроліз води із застосування енергії вітру та Сонця дозволить збільшити використання енергопотенціалу даних джерел за умови розвитку електричного транспорту на паливних елементах. З двох найбільш широко використовуваних комерційно електролізних технологій виробництва водню, а саме лужного та протонообмінного електролізу, для поєднання з вітроелектричним та фотоелектричними установками найбільш підходить друга, що пояснюється кращими маневровими режимами роботи, які виникатимуть в наслідок стохастичного характеру виробітку електроенергії. В результаті аналізу вітчизняного та закордонного досвіду реалізації комплексів виробництва водню з використанням відновлюваних джерел запропоновано схему автономної заправної станції електромобілів на паливних елементах в якій первинним генератором електричної енергії виступає вітроелектрична установка. Запропонована схема при правильному виборі генеруючих потужностей та акумулюючих ємностей (буферного акумулятору та системи зберігання водню) дозволяє реалізовувати гарантовану заправку електромобілів на паливних елементах в межах року не зважаючи, як на добові, так і на сезонні коливання енергії вітру. Відмічена необхідність розроблення математичного опису системи "вітроелектрична установка - електролізер - буферний акумулятор енергії" для оцінки ефективності роботи запропонованої схеми на основі експериментальних даних швидкості вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: З626 + Л264.9 + О333.2-082.057

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Павлов В. Б. 
Аналіз факторів, що впливають на зниження енергоємності тягової акумуляторної батареї та міжзарядного пробігу електромобілів / В. Б. Павлов, В. І. Будько, Д. О. Малахатка, В. Є. Павленко, В. Ю. Іванчук // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2019. - Вип. 54. - С. 119-123. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання енергетичної ефективності тягових акумуляторних батарей електромобілів під час їх експлуатації в міжміському циклі руху для оцінки економічності застосування електротранспортних засобів і визначення оптимальної відстані між станціями "швидкої зарядки" тягових акумуляторних батарей, що встановлюються на міжміських дорогах загального користування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О333.2-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Методологія та інноватика загальнотеоретичної юриспруденції : [колект.] монографія / Ю. М. Оборотов, А. П. Овчиннікова, В. В. Завальнюк, В. В. Дудченко, Н. М. Крестовська, Ю. В. Хижняк, М. В. Серебро, І. С. Кривцова, В. П. Хряпченко, П. П. Богуцький, С. М. Скуріхін, І. А. Бальжик, Ю. В. Тіщенко, З. М. Юдін, І. С. Смазнова, С. В. Ковбасюк, О. С. Мельничук, М. Ю. Рязанов, В. Є. Іванчук, В. В. Сельська, А. М. Чувакова, І. В. Антошина, О. С. Гордієнко, Р. М. Дудник, О. О. Джураєва, М. В. Дзевелюк, А. І. Бондаренко, А. В. Войткова, Ю. Д. Батан; ред.: Ю. М. Оборотов; НАПрН України, Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Фенікс, 2019. - 419 c. - (Одес. шк. права). - укp.

Висвітлено методологічні й інноваційні аспекти загальнотеоретичної юриспруденції. Увагу приділено розвитку міждисциплінарності та змішаних методологій юриспруденції. Окреслено предметне поле юридичної антропології. Розглянуто питання системності методів загальнотеоретичної юриспруденції. Розкрито явища агресії та толерантності як парні правові категорії. Визначено напрями інноватики загальнотеоретичної юриспруденції. Подано інформацію про субсидіарну відповідальність як категорію юриспруденції. Висвітлено комунікаційні й інформаційні засади функцій сучасного права. Розглянуто питання публічного та приватного делегування функцій сучасної держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бичко І. Б. 
Низькотемпературне гідрування карбонату заліза з отриманням вуглеводнів Csub4/sub - Csub6/sub / І. Б. Бичко, В. І. Ковбасюк, А. І. Трипольский, В. Ю. Іванчук, П. Є. Стрижак // Теорет. та експерим. хімія. - 2021. - 57, № 5. - С. 301-306. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Хілько В. А. 
Особливості впровадження екологічно чистих технологій в енергетиці України / В. А. Хілько, В. Ю. Іванчук // Відновлюв. енергетика. - 2020. - № 3. - С. 8-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Тучинський Б. Г. 
Невідворотність переходу України до відновлювальної енергетики / Б. Г. Тучинський, С. О. Кудря, І. В. Іванченко, В. Ю. Іванчук // Відновлюв. енергетика. - 2020. - № 4. - С. 6-21. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто суттєві проблеми сучасної української електроенергетики. Зношеність енергетичного обладнання ТЕС і АЕС перевищує допустимі проектні ліміти, що зменшує стійкість постачання електроенергії споживачам, збільшує обсяги локальних і глобальних шкідливих викидів, збільшує питомі витрати палива на ТЕС і АЕС, а з цим - збільшує собівартість і ціну продажу електроенергії. Ще одним з викликів для електроенергетики України є залежність від імпорту палива. Пріоритетний розвиток виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, обраний європейськими країнами, дозволив подолати проблеми фізичного і морального зносу обладнання, доступу до енергоносіїв, екологічної чистоти роботи електростанцій, ефективності виробництва електроенергії для інвесторів і для держави. Для України є дуже важливим цей позитивний європейський досвід подолання кризи в електроенергетиці. За даними International Energy Agency в період 2014 - 2035 рр. Інвестиції у відновлювані технології виробництва електроенергії в країнах ЄС перевищать інвестиції в галузі традиційної енергетики (ТЕС і АЕС) разом взяті, більше ніж у три рази. Результати функціонування європейської електроенергетики за новим "низьковуглецевим" курсом засвідчують, що стратегічні рішення в європейській електроенергетиці були вдалими - країни Європи подолали всі перешкоди розвитку. Зважаючи на подібність багатьох нагальних проблем української і європейської електроенергетики, а також на значний енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії України, зокрема енергії сонця та вітру - 2273 млрд кВт*год у рік, стратегічні рішення для української електроенергетики мають враховувати відповідний європейський досвід пріоритетного розвитку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Крім того, проведений аналіз дає обгрунтований висновок, що відновлювані технології виробництва електроенергії найбільш привабливі для інвесторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іванчук В. В. 
Сутність та особливості формування концепту відчуження в екзистенціальній та неомарксистській філософії XX ст. : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / В. В. Іванчук; Донбаський державний педагогічний університет. - Слов'янськ, 2018. - 19 c. - укp.

Досліджено історичну сутність і особливості формування концепту відчуження в дискурсі екзистенціальної та неомарксистської філософії XX ст. Виявлено історичний контур становлення філософського дискурсу відчуження в теоріях Ґ. Гегеля, К. Маркса, С. К'єркеґора, М. Гайдеґґера. Показано, що розвиток неомарксизму був зумовлений прагненням концептуального оновлення ортодоксального марксизму, одним із джерел якого і постала екзистенціальна філософія. Виявлено, що екзистенціалістська рецепція марксизму обмежувалася виміром індивідуальної свідомості та збереженням протиставлення сутності й існування в бутті людини. Зауважено, що критична герменевтика постмодерних модифікацій концепту відчуження дозволила встановити, що ключові напрями постмодерного мислення виросли на ґрунті концептуалізації відчуження в екзистенціальній та неомарксистській філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чувакова Г. М. 
Правові системи сучасності : навч.-метод. посіб. / Г. М. Чувакова, І. В. Антошина, В. Є. Іванчук; Національний університет "Одеська юридична академія". - Одеса : Фенікс, 2021. - 127 c. - (Навчально-методичні посібники). - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розкрито поняття та багатоманітність правових систем. Наведено критерії типологізації правових систем сучасності. Висвітлено історичні умови формування та розвитку, ознаки та структуру романо-германського, американського й англійського, іудейського, індуського, ісламського, китайського, японського, а також латиноамериканського та скандинавського права. Увагу приділено правовій системі України, надано характеристику сучасного етапу її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.69(4УКР) я73

Шифр НБУВ: ВА855364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Іванчук В. В. 
Автоматизація процесу брагоректифікації у спиртовому виробництві : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. В. Іванчук; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2019. - 20 c. - укp.

Розроблено методи та алгоритми управління роботою брагоректифікаційної установки (БРУ) для забезпечення заданої якості етилового спирту при мінімальних енергозатратах з ідентифікацією флегмового числа. Проведений аналіз технологічного процесу отримання ректифікованого спирту та факторів, які впливають на формування домішок та їх вилучення на стадії брагоректифікації, а також аналіз існуючих автоматичних систем управління БРУ показав, що контури управління цих систем базуються на непрямих показниках вимірювання, що не може забезпечити стабільно високу якість спирту. Досліджено вплив флегмового числа колони на концентрацію і кількісний склад готового продукту та визначено основні канали автоматичного регулювання (по флегмовому числу). Удосконалено математичну модель ректифікаційної колони шляхом урахування динаміки зміни флегмового числа і концентрації спирту. Розроблені процедури ідентифікації та регулювання флегмового числа колони для автоматичного управління брагоректифікаційною установкою. Розроблені методи та системи автоматичного керування можуть бути застосовані для епюраційної, метанольної, дистиляційної, укріпляючої, регенераційної колон в харчовій промисловості, а також в ректифікаційних колонах в нафтопереробній галузі. Набули подальшого розвитоку алгоритми автоматичного управління БРУ, що працюють під атмосферним та надлишковим тиском.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.06-51-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

175 років Астрономічній обсерваторії Київського університету : монографія / В. М. Єфіменко, В. М. Івченко, Б. І. Гнатик, А. В. Грицай, В. О. Данилевський, О. М. Євтушевський, В. І. Жданов, В. Г. Іванчук, А. М. Казанцев, В. В. Клещонок, В. Н. Криводубський, В. Г. Кручиненко, І. В. Лук'яник, В. Г. Лозицький, Н. Й. Лозицька, Г. П. Міліневський, С. Л. Парновський; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2020. - 463 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Подано історичні відомості про створення Астрономічної обсерваторії Київського університету, започаткування та розвиток наукових напрямів ії діяльності. Уперше окремо представлено історію кафедри астрономії та її роль у підготовці кваліфікованих кадрів астрономічної спеціальності в Київському університеті. Висвітлено отримані наукові результати з основних напрямів досліджень: астрометрії, малих тіл Сонячної системи, фізики Сонця та сонячної активності, релятивістської астрофізики, космології, іоносфери й атмосфери Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 е(4УКР-2К) л41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гаєвський О. Ю. 
Автономна система вимірювання на основі мікрокомп'ютера для тестування фотоелектричних модулів / О. Ю. Гаєвський, В. Ю. Іванчук // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 3. - С. 54-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено конструкцію та програмні алгоритми автономної системи для тестування фотоелектричних модулів (ФМ) у реальних умовах експлуатації. Розвинутий метод обробки вольтамперних характеристик (ВАХ) модулів дозволяє визначати параметри фотомодулів: фотострум, зворотний струм насичення pn-переходу, коефіцієнт неідеальності, послідовний та паралельний опори електричних втрат. Слід відзначити, що ці параметри зазвичай не надаються виробниками модулів, але вони суттєві для визначення поточного стану ФМ, їх діагностики, а також для коректного прогнозування роботи фотоелектричних станцій (ФЕС) у різних зовнішніх умовах. Автоматизована вимірювальна система сконструйована на базі мікрокомп'ютера Raspberry PІB, у ній реалізований метод сканування ВАХ шляхом зміни резистивного навантаження. Комутаці я резисторів здійснюється MOSFET-транзисторами, якими керує певна програма, записана в пам'ять мікрокомп'ютера. Тривалість сканування всій ВАХ не перевищує кількох секунд, що дає можливість отримувати реальну ВАХ при змінних сонячної радіації і температурі, та проводити тестування ФМ в польових умовах на ФЕС. Параметри ФМ у рамках однодіодної схеми заміщення розраховуються за допомогою оригінального методу рішення системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами та забезпечує визначення параметрів не більш ніж за десять секунд.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гаєвський О. Ю. 
Алгоритм і програмне забезпечення для Arduino-системи тестування фотоелектричних модулів / О. Ю. Гаєвський, В. Ю. Іванчук, І. О. Корнієнко, В. В. Бодняк // Відновлюв. енергетика. - 2021. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено реалізацію програмного забезпечення та алгоритмів роботи для вимірювально-обчислювальної системи, що призначена для визначення в реальних умовах електричних характеристик фотоелектричних модулів методом змінного активного навантаження. Описано програмне забезпечення для пакета MATLAB, яке включає в себе користувацький інтерфейс та алгоритми управління процесом вимірювання вольтамперних характеристик. Користувацький інтерфейс розроблений за допомогою пакета розширення MATLAB Support Package for Arduino Hardware. Це програмне забезпечення дозволяє проводити велику кількість вимірів у різних режимах з опціональним підключенням піранометра та заданням необхідної затримки між відліками, відображати ВАХ і потужнісну характеристику та основні параметри ФМ, зберігати дані та здійснювати менеджмент уже збережених даних, контролювати процес поточного виміру, проводити діагностику системи. Використання цієї системи актуально для тестування та діагностики поточного стану фотомодулів у польових умовах, визначення фактичних електричних параметрів фотомодулів. Слід зазначити, що ці параметри не надаються в повному обсязі виробниками, але вони суттєві для задач діагностики фотомодулів у складі фотоелектричних станцій, і перш за все - для оцінювання електричних втрат, обумовлених процесами деградації модулів. Вимірювальна схема вольтамперних характеристик фотомодулів реалізована на базі мікроконтролерної плати Arduino Mega 2560, яка здійснює комутацію резисторів навантаження електронними реле, збір та передачу експериментальних даних на ПК через послідовний порт. Елементи схеми заміщення фотоелектричних модулів розраховуються за допомогою оригінального методу розв'язання системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами.



Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Матях С. В. 
Напрями та перспективи розвитку сонячної теплоенергетики / С. В. Матях, Т. В. Суржик, В. Ф. Рєзцов, В. Ю. Іванчук // Відновлюв. енергетика. - 2021. - № 3. - С. 33-44. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено результати аналітичних досліджень щодо стану та перспектив розвитку сонячної теплової енергетики у світі та в Україні. Завдяки екологічним перевагам сонячних теплових технологій їх широке застосування є одним із перспективних напрямів декарбонізації світової енергетики. Розвитку сонячної теплоенергетики у світовій енергетиці приділяється серйозна увага і підтримка. Детальний огляд загальних світових тенденцій із документуванням сонячної теплової потужності, визначенням внеску сонячних теплових систем у постачання енергії та обсягів зменшення викидів вуглекислого газу за рахунок їх застосування показує постійно зростаючий попит на такі системи. У країнах з високим рівнем впровадження сонячного теплового обладнання створено повний комплекс нормативно-правового забезпечення даного процесу, на основі нормативно-методичного забезпечення і пакету засобів економічної підтримки діють ефективні державні програми. Завдяки наявності значного енергетичного потенціалу сонячного випромінювання широке впровадження теплоенергетичного обладнання в Україні є ефективним практично на всій території. Сонячне теплове обладнання має широкий діапазон використання в різних галузях господарювання України, його встановлення не потребує спеціальних дозволів, що значно скорочує терміни впровадження. Теплові процеси, які використовують енергію сонячного випромінювання, досліджені та опрацьовані майже для всіх напрямів теплових технологій, на ринку сонячного енергетичного обладнання є широка гама необхідних пристроїв та обладнання, однак в Україні практично відсутні моніторинг та заходи стимулювання їх впровадження. Для забезпечення масштабного впровадження сонячних теплових технологій в Україні необхідно створити комплекс нормативно-правового забезпечення даного процесу і розробити заходи щодо економічної підтримки як виробників енергетичного обладнання, так і споживачів теплової енергії. Відповідним державним органам необхідно підвищити рівень моніторингу даних щодо ефективності їх встановлення та експлуатації на території України. Важливим напрямом роботи є створення розгалуженої інфраструктури теплової сонячної енергетики з підрозділами на рівні місцевих територіальних громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: З63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського